Faunou zdejší lokality budete okouzleni

Věděli jste, že fauna v chráněné krajinné oblasti Pálava je natolik pestrá, že zde každoročně zimuje na vodních nádržích Nové mlýny například orel mořský? Najdete zde ale také již silně ubývajícího dudka chocholatého, zedníčka skalního nebo nádherně zbarvenou vlhu pestrou. Pokud tuto oblast navštívíte a ubytujete se v našem ubytování Pálava a okolí, budete moci […]

Věděli jste, že fauna v chráněné krajinné oblasti Pálava je natolik pestrá, že zde každoročně zimuje na vodních nádržích Nové mlýny například orel mořský? Najdete zde ale také již silně ubývajícího dudka chocholatého, zedníčka skalního nebo nádherně zbarvenou vlhu pestrou. Pokud tuto oblast navštívíte a ubytujete se v našem ubytování Pálava a okolí, budete moci zahlédnout také největšího evropského brouka tesaříka obrovského a roháče obecného. Vaši sbírku motýlů rozhodně neobohatí, neboť jsou všichni motýli přísně chráněni, ale zcela jistě obohatí a potěší vaše oko i duši zdejší vzácní a nádherní motýli, mezi něž patří i náš největší evropský noční motýl martináč hrušňový. Uvidět na kvetoucí rostlině pestrokřídlece podražcovitého či otakárka fenyklového nebo ovocného, je opravdový zážitek.

Z rostlin by vás mohla zaujmout písečnice velkokvětá, kavyl skalní a například šalvěj evropská. Abyste mohli vyrazit za poznáním zdejší flóry, která je zastoupena především rostlinnými druhy, kterým se daří na velmi suchých kamenitých půdách, dopřejte si dostatek odpočinku mezi vaším bádáním v našem Ubytování Pálava a okolí.